Ez a honlap sütiket (Cookie-kat) használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához!

Adatvédelmi tájékoztató!

 

Tagi megkeresések a rendezvényeinkkel kapcsolatban

Beküldve: Hírek

Tisztelt tagjaink, érdeklődők!

Többen kerestek meg bennünket a rendezvényeinkkel illetve azok szervezésével és helyszíneinek kiválasztásával kapcsolatban. Egyik tagunk levelét és az arra adott válaszunkat alább elolvashatják.


Tisztelettel:
AOE ügyvezetés

{tab=Tagi levél}

Üdvözletem!

Darázs István autószerelő vagyok Pusztamérgesről, Szeged mellől.

Átolvastam a következő fél év eseménynaptárát... A Dunától keletre lévő városokat egyet sem találtam, ahova például 100-130 km-es körzetben részt lehetne venni egy-egy előadáson. Régebben mindig mentünk Kecskemétre, Szegedre, Bajára. Gondolom a debreceniek a Dunántúlra és Pestre még nehezebben jutnak el, pedig erre is dolgoznak szakik és fizetik a tagságot és az Autótechnika újságot. Sokszor voltam Szegeden, tudom, elég gyenge színvonalat képviselt a Csonka János Középiskola, pedig én is ott tanultam ki a szakma kezdő fogásait, de Kecskeméten mindig szívesen voltunk, és jó előadások, programok voltak; nagyon sokan voltunk. Legalább Kecskemétet meg kellene hagyni a Kelet-Magyarországon élő, dolgozó szakiknak. Nem megbántásnak írtam le, csak észrevételnek. Előre is köszönjük, ha a közeljövőben lesz lehetőség egyszer előadást hallgatni érdekes dolgokról a keleti részen is.

A feketegazdaságról csak egy gondolat. Például a mi körzetünkben ketten dolgozunk egy öreg szakival hivatalosan autószerelők, de a nagykeres autók vagy még 15-20 helyre szállítanak regisztrált vevőkóddal, adószám nélkül alkatrészt, és a vevő amikor bejön azt mondja, hogy mi drágán dolgozunk, pedig itt délen még az 5000 Ft-os rezsiórabért sem tudjuk kiszámlázni, mert akkor a kövekező hónapban már bezárhatunk, és az elmúlt 25 év beruházásait -emelőket, diagnosztikai gépeket- kidobhatjuk. Igaz, mikor nem boldogulnak a sufni műhelyekben, kis falvakban, tanyákon, hozzánk jönnek, hogy rakjuk már rá a hibakód kiolvasót, mert valamit kiírt a műszerfal. Szerintem ez az, ami sok hozzám hasonló kollégámnál kiveri a biztosítékot. Minden cikket elolvasok az Autótechnika újságban, ami erről szól, de szerintem a nagykerek adják a lovat a feketén dolgozó sufni műhelyek alá.

Üdvözlettel:
István

{tab=Az AOE válasza a felmerülő kérdésekre}

Tisztelt Darázs István úr! Tisztelt tagunk!

Először is köszönettel vettem, hogy egyáltalán vette a fáradságot és írt nekünk a szakma gondjairól és a rendezvényeinkkel kapcsolatos észrevételeiről.

Szeretném felhívni  a figyelmét arra a tényre, hogy egyesületünk egy  naptári évben dolgozik és két részre van osztva a rendezvénytervünk. Ha figyelmesen megnézte honlapunkat, amit feltételezek, hogy rendszeresen látogat, ott láthatta, hogy az ország keleti régiójában az első félévben jártunk. Mivel az iskolák adnak helyszínt egy együttműködési megállapodás keretén belül rendezvényeinknek, így hozzájuk kell alkalmazkodnunk. Ebben az évben  a szegedi iskola nem jelezte felénk, hogy szeretnének szakmai napot velünk együtt rendezni. Természetesen, ha jelentkeznek, akkor megvizsgáljuk a lehetőségét annak, hogy mikor jutunk el hozzájuk.

Az elmúlt két hónapban Baja és Kiskunhalas jelezte, hogy szeretnének szakmai napot velünk együtt az iskolájukban. Sajnos, az egyesületünk ügyvezetése elég terhelten működik, nem tudunk választ adni arra, hogy Önhöz közel mikor lesz szakmai nap. Az első félévben jártunk Békéscsabán, Szolnokon, Túrkevén.

A kecskeméti iskola a Mercedes kötődése végett erős leterheltségben van, a gyártósori szakmunkás képzés miatt. Továbbá az ön által felvetett feketegazdaságot érintő észrevételére a  következőket tudom válaszolni. Nagyon nehéz időszakot él meg a szakma, mivel a szabályozói rendszer, amelyet több, mint 10 éve rossznak ítélünk meg, de nem változtatnak rajta, megengedi az etikátlan kereskedelmi tevékenységet és más egyéb feketegazdasági tevékenységet. Folyamatosan foglalkozunk és komoly erőfeszítéseket teszünk az Ön által is említett etikátlan kereskedelmi tevékenység visszaszorítása érdekében. Nincs iparhatóságunk és más egyéb probléma is van. Azért azt szeretném megjegyezni, hogy a szakma széthúzása és egyéb megmagyarázhatatlan tényezők, melyeket a szakmában dolgozók produkálnak a legkisebb összefogás lehetőségét sem biztosítják. Az egyesületünk mindent elkövet, hogy a tagrendszerbe tartozó vállalkozásokat képviselje és segítse, de azon jellegű intelmeket, és szükségleteket, amelyeket évek óta mondok, nem igazából fontolják meg tagjaink. Sokkal erőteljesebb összefogásra lenne szükség ahhoz, hogy eredményesebbek legyünk az érdekképviselet területén, amit csak egy-egy területen lévő szakmai csoportosulás tudna elősegíteni. Azon jellegű észrevételeket, amelyet Ön is felénk irányított, hála istennek mind többen teszik meg és mind többen kezdenek szakmai csoportosulásokat életre hívni, amelyek lehetnek majd segítségünkre az érdekképviseleti tevékenység hathatós végrehajtásában.

Továbbra is azt kérem Öntől, hogy a környezetében lévő összefogást erősítse, a környezetében lévő vállalkozások együtt gondolkodása végett, ha szerveznek iparos találkozót (Fórumot), szívesen elmegyek egy ilyen összejövetelre. Örömmel tudatom Önnel, hogy a Felügyelőbizottságunkba beválasztotta a Közgyűlés Jánoshalmáról Andris József urat, bízva abban, hogy ez elő fogja segíteni e régió közvetlenebb képviseletét az egyesületünkön belül. Remélem, hogy tudtam Önnek a megkeresésére megfelelően válaszolni.

Tisztelettel:

Spindler Tibor
Elnök
AOE Oroszlányi Iroda

{/tabs}