Ez a honlap sütiket (Cookie-kat) használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához!

Adatvédelmi tájékoztató!

 

Az egyesület története

Beküldve: AOE szervezeti információk

Tartalomjegyzék

 

 

  • Az egyesület 1999. március 19-én alakult a budapesti Műszaki Egyetemen, 34 alapító taggal. Ez az év volt az egyesület hivatalos működésének és elfogadtatásának ideje. A fő célunk az AOE tevékenységének megismertetésére volt a szakmabeliekkel.
  • 2000-ben csatlakoztak az egyesülethez a vizsgáló állomásokat és környezetvédelmi mérőhelyeket összefogó érdekképviseleti szerveződések, melyekből megalakult az AOE Vizsgáló állomások szakmai tagozata.
  • 2001. az egyesület a megerősödés évei után ebben az évben új elnökséget választott, amely megkezdte több területen az intenzív képviseleti munkát. Ebben az évben megjelent az egyesület első CD-je, amely nagy sikert aratott, azóta is minden évben megjelentetjük.
  • 2002. volt a felnőtté válás éve. Sikerült megrendeznünk az egyesületünk első önálló 2 napos konferenciáját, amely nagymértékben emelte egyesületünk presztízsét. Kiépítettük kapcsolat rendszerünket teljes körűen a szakmai oktatást végző iskolákkal, aminek eredménye képen a bázis iskolák száma 24-re nőtt. A rendezvények szakmai színvonalának növelésével egyre több rendezvényt tudtunk megrendezni.
  • 2003. az egyesületünk életében ez az év volt talán a leglendületesebb. Pártoló tagjaink száma folyamatosan növekedett. Tovább növeltünk rendezvényeink számát. Tagjaink létszám növekedése meghatározó lett a szakmában.
  • 2004. látványos növekedés a szolgáltatásokban, bázis iskoláink száma 34-re nőtt. Taglétszámunk 410 fő.
  • 2005. ez az év a változás éve volt. Választással kezdtünk, bővített elnökség került megválasztásra. Megosztott munka feladatok, új célok, új struktúra. 60 rendezvény került megrendezésre, pártoló tagjaink száma 38, a regisztrált taglétszámunk folyamatosan nő, 468 fő.
  • 2006. Cél: taglétszámnövelés, hatékonyság növelése. Új rendezvény struktúra alakult ki. Tagozati megosztás, több tagi szolgáltatás kialakítása, fokozott érdekérvényesítési feladatok. Szakképzés és képzés kiemelt kezelése. Új rendezvényünk a regionális-konferencia, 3 megye szakmai konferenciája. Tanfolyamok szervezése.
  • 2007. magas színvonalú szakmai tartalmú rendezvényekkel szolgáltuk a szakma fejlődését. Megtartottuk a regionális rendszer szerinti hét régiós konferenciánkat. Új rendezvény formátumot vezettünk be, konzultációs délután néven. Feladata, hogy a nem nagy létszámú résztvevők és az előadó között szakmai párbeszéd alakulhasson ki és gyakorlati megoldások bemutatására legyen lehetőség. A 2006-2007-es tanévben az egyesület a Robert Bosch Kft. – vel közösen tanulmányi versenyt hirdetett az egyesület bázis- és támogatott iskolái részére.
  • 2008. Az egyesület taglétszáma stagnált ebben az évben. Érezhető az egyesület tevékenységében a stabilitás. Az egyesület elnöksége elindította az egyesület átalakulásának folyamatát, melyhez alapszabály és működési struktúra változás kötődött. Növeltük a rendezvényeink számát. Megtudtunk jelenni az ország minden régiójában rendezvényeinkkel, tanfolyamainkkal és konzultációs délutánjainkkal. Nagy előre lépés volt a diák rendezvények színvonalának növelése területén. Pártoló tagjaink segítségével minőségibb és működésében stabil szervezetet tudhatunk magunknak. Minőségi változást hozott az egyesület honlapjának és elektronikus rendszerének működtetése is. Ebben az évben is megrendezésre került a Bosch tanulmányi verseny az egyesület bázis iskoláinak tanulói részére. Az egyesület teljes körű működtetése átkerült az oroszlányi irodába.